10-08-2015

CANDİDA ALBİCANS

Candida albicans maya formunda bir mantardır. Normalde olmaması gereken bağırsaklarda olmasının insan vücuduna ciddi etkileri vardır. Stres, yanlış beslenme , aşırı şeker tüketmek , kontrolsüz antibiyotik kullanımı sonucu istediği ortamı elde eden bu mantar insan bağırsağında hızla çoğalarak yerleşir.Son yıllarda  yapılan araştırmalar bu mayaya ait bir çok belirti ortaya koymuştur. Aşırı sinirlilik ,öfke kontrolünün yapılaması , anksiyete ,depresyon , kendine duyulan güven duygusunda azalma, regl öncesi ve regl dönemi problemleri , akne, mide ekşimesi , karında şişme gaz problemleri , migren ,idrar yolu hastalıkları, prostatit ilk akla gelen birkaçı... Çocuklarda candida enfeksiyonu hiperaktiviteden öğrenme sorunlarına , iştahsızlık , bez bölgesinin enfeksiyonuna , uyku problemleri ve tekrarlayan kulak enfeksiyonuna kadar geniş bir yelpazede belirtiler gösterir.

      Candida enfeksiyonu bağırsak duvarını bozduğu için çeşitli gıdalara karşı intolerans ve allerjiler gelişir. Bu nedenle yanlış astım tanısı almış çok hasta mevcuttur.Kolit olarak anılan kalın bağırsak iltihabının neredeyse olmazsa olmazı candida enfeksiyonudur. Yapılan araştırmalar crohn hastalığından önce candida enfeksiyonunun başladığını ortaya koymuştur.

      Candida teşhisi zor bir mikroorganizmadır. Vücut antikor oluşturmaya başlayınca antikor oluşumuna neden olmayan spor formunu alır ve kuluçka dönemi olarak beklemeye başlar. Antikor tayini ile teşhis neredeyse imkansızdır. Antikor düzeyi olarak hafif bir enfeksiyon gibi görünürken aslında kocaman bir koloni yapmıştır.

       Candidanın varlığı biorezonans yöntemi ile kolayca tespit edilebilmekte ve normal bağırsak florasına ( olması gereken iyi bakteriler) zarar vermeden tedavi edilebilmektedir. Yapılan tedavi ile sadece candida öldürülmektedir. Tedavi haftada bir seans olmak üzere birkaç seansta tamamlanmaktadır. Tedavi esnasında ölen candida mayasının içindeki toksinler açığa çıkmakta kişide bir hastalık hali kendini iyi hissetmeme , alerjiler, enfeksiyonlar oluşabilmektedir ki bu iyileşme krizidir. Toksinler vücuttan atıldıktan sonra iyileşme başlamaktadır.