20-07-2015

Sigarayı Bırakma

Kullanılan frekanslar sigaranız içindeki 4000 kadar ayrı maddeden kaynaklanan karışık paterndeki elektromanyetik frekanslardır. Amaç vücudunuzda bu frekansların ortadan kaldırılmasıdır. Yapılan işlem alınan tüm frekansların tam ters çerilmesi ve bu yeni yaratılan frekans paterninin vücuda verilmesidir. Kişi işlem sırasında genellikle bir şey hissetmez. Ama işlem sonunda sigara içindeki zehirli maddeler ve nikotinin vücudunuzla bağlantısı koparılmıştır, nikotin ve bu toksinler vücudunuzdan hızla atılmaya başlamıştır. Sigaranın içindeki zehirli maddelere artık vücudun toleransı yoktur. Sistemin normal işleyişini korumak için nikotine olan ihtiyacı ortadan kalkmıştır.


SİGARAYI BIRAKMAYA KARAR VERİN

Biorezonans ile  tüm maddelerin elektromanyetik frekans kalıplarını elde etme olanağı vardır.

Sigara bırakma seansında, içtiğiniz sigaranın frekans kalıbı elde edilir ve  biorezonans ile sigara bırakma terapisinde bu değerler kullanılır.  Biorezonans ile sigara bırakma yönteminin uygulanabilmesi için kişinin sigarayı bırakmaya kesin karar vermiş olması gerekir.


ADIM ADIM TEDAVİ


SON SİGARA İÇİLİR


-Teripanin başlangıcı öncesi, kişiden son bir sigara içip, izmarit kısmını cam bir tüp içerisine koyması istenir.

-Bicom Biorezonans cihazının giriş kısmına, kişinin içtiği son sigara ile tükürük örneği  yerleştirilir.

Bu tükürük örneğinden ve sigara izmaritinden, “kişiye özel” nikotin elektromanyetik frekans  kalıbı belirlenir.-Tesbit edilen bu frekans kalıbı  ters çevrilip 64 kat büyütülerek elektrotlar ve manyetik minder aracılığıyla vücuda geri verilir. Vücuttaki  nikotin frekansı,  ters frekansıyla karşılaştırılır. Bu işlem ile bünyedeki  nikotin frekansı sıfırlanır.

Yaklaşık 60 dakika süren seans sırasında uygulanan frekanslar bir çipe yüklenir ve kişinin cildine yapıştırılır. Bir ay süreyle taşıması istenir. Böylece frekans alımı devam  eder.

-Biorezonans ile sigarayı bırakma tedavisinde genellikle tek seans yeterlidir.

SİGARAYI ARTIK BÜNYENİZ KABUL ETMEYECEKBiorezonans seansı sonrasında kişinin bünyesi sigarayı yabancı bir madde gibi algılamaya ve sigarayla daha önce hiç tanışmamış gibi davranmaya başlar. Sigaraya karşı bir tokluk ve isteksizlik oluşur. Kişi sigara dumanından rahatsız olmaya başlar. Baş ağrısı, konsantrasyon güçlüğü ve sinirlilik gibi nikotin yoksunluğu belirtileri ortaya çıkmaz. Vücut sigarayı yabancı bir madde olarak algılayacağı için hızla bu maddeden kurtulmaya çalışır.


SUYUN ÖNEMİ

Nikotinin vücuttan daha hızlı atılmasını sağlamak için, kişilere bir ay müddetle günde 2 -2.5 litre (8 -10 bardak) su içmeleri önerilir.

SİGARA EĞİTİM PROGRAMI


BİCOM Optima cihazı sigara bıraktırma cihazı olarak icat edilmemiştir. Yapılan 20 senelik çalışmalar süresince, uygulanan çeşitli terapiler esnalarında(özellikle Detoks/arınma programları), sigara içen kişilerin sigara miktarlarını azalttıklarını ve hatta sigara içimini bıraktıkları tespit edilmiştir. Bu gelişimi takip ederek, git gide Detoksifikasyon programlarına sigara sanki alerji yapan etkenmiş gibi yeni geliştirilmiş programlar ilave ederek terapiler geliştirilmiştir. Ancak T.C Sağlık Bakanlığı, Amerika Sağlık Bakanlığı’nın ‘Treating Tobaco Use and Clinical Practice Guideline 1996' kaynağına dayanarak, Akupunktur- Hipnoz- Rezonans terapilerini bu alanda bilimsel kanıtı olmadığı için, sigara bıraktırma terapilerinde kullanılmasını, tıbbı cihaz olarak kabul etse de, uygun görmemektedir. Biorezonans Metodunun ancak bir eğitim programı olmasını kabul etmektedir. (07.05.2007 T.C. Sağlık Bankalığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yazı 9242). Dünya Sağlık Örgütü ‘Sigara İÇİMİ/ bağımlılığı bir hastalık olarak kabul etmektedir(İnternational Classification of Diseases; F.17). Hekimler Türk Tababet Kanunun (Sayı 1219) verdiği yetkilere dayanarak her türlü tedaviyi yapabilirler veya hekim kontrolünde yaptırabilirler. BİCOM Optima cihazı EN İSO 9001:2000 ve EEC 93/42 ve CE sertifikalarına sahip olarak Avrupa da olduğu gibi Türkiye’de tıbbi cihaz IIa Kategorisine girmektedir ve dolayısı ile TIBBİ CİHAZ YÖNETMELİĞİ’ ne tabidir.